onsdag 21 februari 2024​

Skriven av Itansvarig - torsdag, 03 april 2014 18:38

  • Kom på föreningens årsmöte och hör det senaste om vår förening, och va med och påverka ditt boende. Det äger rum den 28/4 kl 18:30 i Linblommans matsal. Hemliga vinster kommer utlottas under kvällen – en lott per närvarande medlem – dock max 2 lotter per hushåll.
  • Som alla märk så har vi tecknat nytt avtal om vårt kabelnät, alla har nu möjlighet att välja till 8st favorit kanaler på sin digitalbox, det viktiga är att spara breven man får av Canal Digital för att kunna byta ut kanalerna kostnadsfritt på deras hemsida om man vill byta, annars tas en administrativ avgift ut om man ringer in. Jag kommer uppdatera sidan framöver med guider hur man går till väga.
  • Bopärmen är uppdaterad men skötselråd av garageportarna, och guide hur man programmerar om dosan till portarna om man köpt till en extra.
  • UMEVA har beslutat att höja avgiften för vatten och avlopp under 2014, det kommer att påverka föreningen med en höjd avgift på ca 30:- per lägenhet.
  • Nedan har du en länk till kallelsen och årsredovisningen.

 

Kallelse Årsmöte 2014

Årsredovisning 2013

Senast uppdaterad söndag, 13 april 2014 11:47